An interview With Amir Boytler

חי את החלום

יאיר קלס

אמיר בויטלר, בן קיבוץ יזרעאל ושחקן הקבוצה המקומית, יחגוג בשבוע הבא 30 שנה של אהבה לרוגבי. בויטלר לא החמיץ משחק נבחרת כשחקן מזה שש שנים, ומחזיק בשיא של 30 משחקים ברצף. לקראת אליפות השביעיות בשבת הקרובה (שבת, שעה 10:00 מגרש וולדנברג באשקלון) והקרב הצפוי עם תל אביב, (“נעשה הכל כדי לנצח”) תפסנו את הילד שכבר בן 30 לראיון צמוד.

יום רביעי, השעה עשר בלילה, מינוס מי יודע כמה מעלות בקור של הצפון. רובנו מתחממים ליד התנור החם, וחלקנו מה לעשות, סיים זה עתה אימון רוגבי מפרך. חבול, תשוש, ללא טיפת סוללה בפלאפון אך מבסוט עד השמיים, מקדיש בויטלר שעת סיפור לכל המעוניין ואפילו מבעד לטלפון אפשר לראות את הזיק בעיניים בכל פעם שהמילים רוגבי, יזרעאל או אליפות, עולות לאוויר.

“העונה החלטנו ללכת על בטוח והבאנו מאמן עם קבלות מהשורה הראשונה.” פוצח בויטלר. “לאחר שבשנים האחרונות הבאנו מאמנים מחו”ל והסתמכנו לא פעם על שיחות טלפון בלבד בכדי להגיע להחלטה, בלי לדעת איך זה יתפוס בשטח ומה יהיו התוצאות.” השנה הגיע אלכס טקצ’נקו, דמות מרכזית ברוגבי הישראלי, אשר אימן בעבר את תל אביב וכמובן מאמן את נבחרת השביעיות של ישראל.

“מבחינתנו, השחקנים המובילים במועדון, אנו רואים באלכס את הערך המוסף, מבחינת מוסר עבודה, דגשים על כושר גופני, החלמה מפציעות וכמובן ידע נרחב ומקצועיות נטו. אלכס ידוע כמאמן קשוב שאוהב לקרוע ולעשות אימונים קשים. הגעתו של אלכס יצרה מחויבות גדולה יותר להגיע לאימונים, לתת מעצמך יותר ואפילו לעבוד בבית. שחקנים שלא היו פה בשנתיים האחרונות קיבלו פידבקים חיובים והחליטו לשוב למגרש. כאשר יש מאמן דומיננטי שמושך קדימה, זה מאוד פשוט, כולם משתפרים וישנה רמה גבוהה, השחקנים רק צריכים לבוא ולתת הכל. אני חושב שזה צעד נכון לטווח הרחוק.”

“אנחנו רק רוצים להחזיר את האליפות הביתה.”

ביום שבת יערך הטורניר האחרון במסגרת אליפות השביעיות לרוגבי. הטורניר יפתח בשעה 10:00 במגרש וולדנברג באשקלון, כאשר משחקי ההצלבה חלו בשעה 12:30. עד כה נערכו שני טורנירים כאשר יזרעאל/גלבוע ותל אביב זכו כל אחת פעם אחת. הטורניר הקרוב יקבע סופית, מי תהיה אלופת המדינה ברוגבי שביעיות. “הטורניר הזה תקע מעט את ההכנות שלנו לליגה הסדירה.” מודה בויטלר, “מצד אחד זוהי לא פגרה קלאסית עבורנו, מצד שני אנחנו מאוד רוצים לנצח את הטורניר הקרוב ולזכות באליפות השביעיות.”

עם הצלחת הנבחרת הלאומית, תפס ‘פרויקט השביעיות’ תאוצה אדירה וזוכה לחשיפה ולגב שעוד נראו בתחום הרוגבי. “יש לנו חלק גדול בתוך הסיפור הזה והרבה שחקנים מהמועדון שלוקחים חלק בסגל הנבחרת. אומרים שהשביעיות זה העתיד, ואנחנו כמובן רוצים להיות חלק מזה, על כן נעשה הכל בכדי לנצח בשבת. המשחק הקרוב הוא תמיד המשחק הכי חשוב וזכייה בליגת השביעיות ייתן לנו הרבה בטחון להמשך.”

אז הנה לכם תסריט לא דמיוני במיוחד, יזרעאל ותל אביב מנצחות בצורה משכנעת את כל מי שעומד בדרכם ביום שבת הקרוב ונפגשות בגמר הטורניר למשחק ראש בראש שיכריע באופן סופי על זהות האלופה. “זה עניין של משחק נתון, כל קבוצה יכולה לנצח את השנייה והכל שאלה מנטאלית מי יגיע מוכן בראש ומפוקס יותר באותו יום.”

בשבת האחרונה פירקו התל אביבים את הקיבוצניקים בצורה מביכה שהשאירה טעם מר בעמק. “בהפסד האחרון לתל אביב לא נראינו כקבוצה ולא נתנו הכל על המגרש, הפסדנו בהפרש שלא מתקבל אצלנו במועדון ונעשה מאמץ רב כדי לתקן זאת בשבת הקרובה.”

“אנחנו עובדים חצי שנה בשביל החודש וחצי הקרובים.”

על הרוגבי בישראל מספר בויטלר: “בשנים האחרונות אנחנו מקבלים חשיפה רבה ואף שידורים בטלויזיה. הרוגבי בתנופה גדולה ולמרות שזה עדיין לא בא לידי ביטוי בכמות הקבוצות, הצלחת הנבחרת מעידה על כך. בכדי לגדול ולצמוח חייבים להמשיך לנצח ברמה הבינלאומית, להקדם ולשפר את המועדונים ולדחוף להקמתן של קבוצות נוספות בליגה.” אז מה כל כך מיוחד בקיבוץ יזרעאל שמצליח כך? “הקיבוץ בנוי ממשפחות דרום אפריקאיות, סודנים ואוסטרלים שעשו עליה והגיעו לקיבוץ. העולים החדשים הם אלו שהביאו את הרוגבי לישראל, ויזרעאל הוא אחד מהמועדונים הראשונים בארץ.”

ב-28/1 משחק העונה בליגה, יזרעאל מארחת את תל אביב לקרב על הביתיות בפלייאוף. “זו פריבילגיה עבורנו לשחק בבית וגם יתרון כמובן. אני מאמין שהשחקנים יתנו הכל, נגיע מוכנים, נשיג נצחון ונגיע עם בטחון ויתרון ביתיות לפלייאוף. אנחנו רק רוצים להחזיר את האליפות הביתה, תל אביב נמצאת בראש בשנתיים האחרונות ובזכות, יש להם שחקנים טובים ומאמן מצוין. מדובר בשני מועדונים שממעטים להפסיד, יש תחרות וטראש-טוק בין החבר’ה. אנחנו דשדשנו בשנתיים האחרונות לאחר 5 אליפויות רצופות ואני מקווה שהשנה אנחנו נעשה את זה. אנחנו עובדים חצי שנה בשביל החודש וחצי הקרובים.”

שליפה מהמותן:

ליגת הנשים: “אנחנו חייבים להקים קבוצת נשים ביזרעאל. בתור מועדון מוביל בעל מועדון נוער גדול, אנחנו חייבים קבוצת נשים.”

רוגבי הנוער בארץ: “בירידה כבר שנים. בזמני היינו עושים משחקים מקדים לפני כל מפגש בוגרים.”

הכי כייף ברוגבי: “הנצחון והחברים, רוב החברים שלי הם מהרוגבי, זה לכל החיים.”

תרומת הרוגבי: “ספורט קבוצתי, נותן אופציה לכל האנשים למצוא את המקום שלהם, לא צריך נתונים מיוחדים. בנוסף זה הופך אותך לאדם יותר טוב, ברוגבי יש רק אנשים טובים.”

רוגבי בעולם: “רואה כל הזמן. הייתי במשחק של דרום אפריקה. זה האן בי איי של הרוגבי, הרמה הכי גבוה.”

יזרעאל: “הבית של הרוגבי.”

נבחרת השביעיות של ישראל: “פרויקט מדהים, כל הכבוד למי שמצליח להעמיד את זה. חבל שזה לא היה בזמני. מאחל המון בהצלחה.”

החלום: אני בתוך החלום, הרוגבי זה הכל.

Advertisements
This entry was posted in Season 11-12 Game summaries. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s