Tri Nations: AUS vs. SA

מאת אייל קורן
מאת אייל קורן
שלוש האומות 2011. משחק מספר 1.
ראשית , נקדים ונאמר כי טורניר שלוש האומות הוא טורניר המתקיים כל שנה, ומפגיש את שלוש אריות הרוגבי של חצי הכדור הדרומי  : הוולאביז האוסטרליים, האול-בלאקס הניוזילנדים והספרינגבוקס (אנטילופות) הדרום אפריקאיים.
טורניר שלוש האומות 2011 הינו הטורניר ה-60, והוא נערך בשיטת מפגשי בית-חוץ, כאשר כל קבוצה פוגשת את רעותה פעמיים (בגלל לו”ז צפוף של גביע העולם ברוגבי , הטורניר קצר השנה מבשנים רגילות).
טורניר 2011 נפתח כאשר האול-בלאקס , מובילים את הדירוג הרישמי של ה-IRB בפער מבטיח, ואחריה דולקות שתי האנגלוסכסיות האחרות – דרום-אפריקה במקום השני ומיד אחרי , אוסטרליה.
במשחק הראשון בטורניר זה , בסידני , אירחו האוסטרלים את הדרום אפריקנים.
אוסטרליה הגיע למשחק זה חבולה ומוכה, כאשר רק שבוע קודם לכן , על אותו כר דשא ממש, הושפלו האוסטרלים ע”י שכנתם, סמואה, והפסידו מול הקהל הביתי בתוצאה 32-23, ופתיחת טורניר לא מוצלחת , מול הקהל הביתי , היתה בעייתית עבור הצהובים מאוסטרליה.
לעומת האוסטרלים , דרום אפריקה מגיע למשחק לאחר פגרה ארוכה בה לא עמדה בפני יריב ראוי לשמו, אך עם רצון רב להראות , לקראת טורניר הגביע העולמי המתקרב, כי יש לה את האופי לנצח יריבים חזקים.
מהלך המשחק  :
המשחק החל בסערה, כך שכבר בדקה השביעית עלו המארחים האוסטרלים ליתרון בזכות טריי של הפרופ בן אלכסנדר, במהלך שנראה כאילו נלקח מחוברות האימון : האוסטרלים במתפרצת, התקיפו צד אחד של המגרש, וניצלו את הבלבול הדרום-אפריקני והתכווצות ההגנה, והעבירו בזריזות את הכדור לצד הפתוח, שתוגבר ע”י הפרופ האוסטרלי,אשר הניח טריי קל.
האוסטרלים לא הרפו ודקותיים מאוחר יותר, הכפילו את את היתרון. גניה, מספר ה-9 של האוסטרלים, מנצל התמקמות גרועה של ה-“עמוד” בהגנה, ופשוט עובר בקלות את קו ההגנה האפריקאי, בדרך לטריי קל. ניצול חורים בהגנת ה-“עמודים” הוא קטלני, ובארץ ניתן לראות את סטס גורטבוי (ת”א) וחנן גמבורג (אשקלון) משתמשים בו רבות.
בכל מקרה, ראוי לציין את המקום החשוב שתפס גניה ב-וולביז. גניה בן ה-23, הוא הקפטן של קווינסלנד רדס האוסטרלית ונבחר לשחקן השנה באוסטרליה לשנת 2011. רוצים לראות עוד מויל גניה  ? בבקשה:
למחצית ירדה אוסטרליה ביתרון 12-3.
המחצית השניה החלה בשתי בעיטות עונשין מוצלחות ובדקה ה-42, סה”כ דקותיים מההפסקה, הניחה אוסטרליה טריי נוסף, והפעם התכבד ג’יימס אוקונ’ר לאחר עבודת הכנה יפה של מס’ 10 (fly-half), קופר.
ג’יימס אוקונר הוא דמות שראוי להתעכב עליה. מלבד היותו יפיוף אמיתי, ג’יימס אוקונור הוא ההבטחה הגדולה של הרוגבי האוסטרלי.
הילד הזה, בן 21 סה”כ, נושא באמתחתו כבר 27 משחקים רשמיים במדי הנבחרת הלאומית , 119 נקודות ומספר בלתי מבוטל של הישגים הרשומים על שמו, כמו היותו השחקן השני הצעיר ביותר שמגיע ל-100 נקודות במשחקים רשמיים (יודעים מי הראשון  ? הזוכה יקבל סוף שבוע רומנטי עם אמא של זיו).
מגמת הפוריות אצל השורה הקידמית האוסטרלית נמשכה, כאשר ההוקר סטיבן מור הוכיח שתנועה בזווית נכונה של החבר’ה הגדולים, מניבה פירות מתוקים.טריי נהדר של ההוקר.
כמה דקות בהמשך הדרך, בדקה ה-55, טריי יפה של האוסטרלים מגדיל את הפער ושם את האפריקנים בעמדת השפלה.6-39 לאוסטרלים, שנראים רעננים כאילו המשחק רק החל.
בשלב זה, האפריקאנים שכבודם לא איפשר להם לרדת מכר הדשא ללא פייט, החלו ללחוץ על הדוושה, ובשני טריים טיפוסיים של מהלכי פורוורדס, צמקו את התוצאה.
תוצאה סופית – 39:20 לטובת האוסטרלים, מה שמעלה את האוסטרלים למקום השני בדירוג ה-IRB, על חשבון הספרינגבוקס.
בשבוע הבא תתארח דרא”פ אצל הניו-זילנדים, ותרצה להשיג שני דברים במשחק זה. הראשון הוא נצחון חוץ יקר, והשני הוא הוכחה, לקראת משחקי הגביע העולמי, כי ניו-זילנד לא נבחרת מושלמת , גם על אדמתה.
תקציר (מומלץ לראות ב-HD):
אייל
Advertisements
This entry was posted in Season 11-12 Game summaries and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Tri Nations: AUS vs. SA

  1. Pingback: Australia | Haifa Wild Boars Rugby Club

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s